EKONOMİ VE FİNANS ALT KURULU

Barış Çarkçı

Etkinlik Direktörü

baris.carkci@buik.net

Ozan Özhan

Etkinlik Koordinatörü

ozan.ozhan@buik.net

Serra Kahraman

Etkinlik Koordinatörü

serra.kahraman@buik.net

Tarık Bostan

Etkinlik Koordinatörü

tarik.bostan@buik.net

Kulübümüz “altı farklı alt kurul tek bir kulüp” mantalitesiyle yola çıkıyor. Bu alt kurullarından biri olan Ekonomi ve Finans Alt Kurulu senelerdir ekonomi, finans ve yatırım dünyasını öğrencilere göstermek ve bu alanlardaki önemli isimleri öğrencilerle bir araya getirmek amacıyla; zirve, akademi ve yarışma gibi birçok etkinlik düzenlemektedir.

65 yılın vermiş olduğu kültür ve birikimin yanında yenilikçi bir yapıyı da benimseyen alt kurul, ekonomi ve finans dünyasını daha yakından tanımak ve bu alanda özgün bir yer edinmek istemektedir.

 

Bu sene 12. kez düzenlenmiş olan Finance Break Türkiye’deki üniversite öğrencilerine yönelik en büyük finans etkinliği olma özelliğini taşımaktadır. Bu sene 5.’si düzenlenecek olan Investimate Sanal Yatırım Yarışması ve 4.’sü düzenlenmiş olan Boğaziçi Yatırımcı Akademisi de alt kurulun temel faaliyetlerindendir. Bu ana aktivitelerin yanında dönemde bir kez gerçekleşen Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri’ni gerçekleştirmekte; eğitimler ve şirket gezileri düzenlemektedir.