INVESTIMATE NEDİR?

“Türkiye’nin En Kapsamlı Sanal Yatırım Yarışması Investimate Başlıyor!”

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Investimate Sanal Yatırım Yarışması, Türkiye’nin üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen en kapsamlı sanal yatırım yarışmasıdır. Yarışmacılarına gerçek riskler almadan finansal piyasalarda yatırım yapma deneyimi sunan Investimate, bu yıl Garanti Yatırım ana sponsorluğunda 11 Mart tarihinde başlıyor. Kayıtlar investimate.foreks.com üzerinden 1 Nisan tarihine kadar yarışma sırasında da gerçekleşebilecek şekilde devam etmektedir.
Varant kategorisi sponsorluğunu da Deutsche Securities’in üstlendiği ve ‘Sanal Risk, Gerçek Kazanç’ sloganıyla yola çıkan yarışmada üniversite öğrencileri sanal 100,000 TL’lerini 6 hafta boyunca Borsa İstanbul’dan alınan anlık verileri kullanarak hisse senedi alım-satım, viop, varant gibi çeşitli işlemleri kullanarak artırmaya çalışacaklar.
Yarışmanın 6 haftalık ana süreci 19 Nisan tarihinde sona erecektir. Daha sonrasında portföy değeri en yüksek olan ilk 50 yarışmacı ön eleme sürecine katılmaya hak kazanacaktır. Jüri tarafından yapılan bu değerlendirme sonucu final törenine katılmaya hak kazanan 8 öğrenci belli olacak ve final sunumları sonrası ödüller sahibini bulacaktır. Değerlendirme ve final töreni süreçleriyle ilgili detaylı bilgilendirmeler yarışma başladıktan sonra yapılacaktır. İlk 3’e giren yarışmacılarımız yine Garanti Yatırım sponsorluğunda Madrid’e seyahat ve BBVA Trader ofisini görme fırsatı yakalayacaklar.