New York Finans Dünyası Seyahati

Home / New York Finans Dünyası Seyahati

Investimate 2015’in büyük ödülü olan New York Finans Dünyası Seyahati 13-16 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleşti. 2270 öğrencinin katıldığı büyük heyecana sahne olan Investimate Yarışma’sında ilk 25’e kalıp ardından da Yatırım Stratejisi Raporu ve mülakatla seçilen 3 kişi bu tura hak kazandı.

Finans dünyasını New York’ta yerinde keşfetmek için aralarında Credit Suisse, Nasdaq ve New York Fed’in de bulunduğu bir çok finansal kuruluşuna geziler düzenlendi.

 

Gezimizden bazı önemli detaylar şu şekilde:

* Altın Sponsorumuz Borsa İstanbul iş birliği ile Nasdaq’ta açılış zili seremonisini de içeren bir tur düzenlendi.

* Dünya’nın en büyük danışmanlık şirketlerinden biri olan Oliver Wyman’da mezunumuz Uğur Köylüoğlu ile Finansal Danışmanlık ve Kariyer Planlamaları üzerine sohbet gerçekleştirildi.

* Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Credit Suisse’de yatırım bankacılığı ve kariyer planlamaları üzerine konuşmalar gerçekleştirildi.

* Napier Capital Park’ta Serhan Seçmen ve Batur Biçer ile kahvaltının ardından 2008 Mortgage Krizi ve Türkiye Ekonomisi hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

* Ekonomi Bakanlığı New York Ticaret Ateşesi Boğaziçi Mezunumuz Mustafa Ali Yurdupak ile Türkiye’nin New York yatırımları ve Türk şirketlerinin New York’ta nasıl yer alabileceği üzerine konuşmalar gerçekleştirdik.

* New York Fed Gezimizde, Amerika Para Politikası ve 12 farklı bölgede bulunan Fed hakkında konuştuk. Mezunumuz Fatih Karahan ile gezi sonrasında keyifli sohbet gerçekleştirdik.

Fotoğraf Albümü

Start typing and press Enter to search