Ekonomi ve Finans Alt Kurulu

Home / Ekonomi ve Finans Alt Kurulu

EKONOMİ VE FİNANS ALT KURULU

Boğaziçi’nin ekonomi ve finans alanlarında faaliyet gösteren tek kulübü olan İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Ekonomi ve Finans Alt Kurulu, uzun yıllardır Boğaziçi öğrencilerinin ve tüm Türkiye’den öğrencilerin katılımıyla sayısız büyük etkinlik düzenliyor. Daha önceki adı Finans ve Yatırım Alt Kurulu olan alt kurulumuz, son yıllarda düzenlediği “Finance Break”, “Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri”, “Boğaziçi Yatırımcı Akademisi”, “Investimate Sanal Yatırım Yarışması” etkinlikleriyle birçok öğrencinin ilgisini çekmeyi başardı.

4 senedir düzenlediğimiz Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri bu yıl da iddialı isimlerin ağırlanmasıyla devam ediyor. Yılda 3 oturum şeklinde gerçekleşen BES ekonomiye yön veren isimlerle yüzlerce öğrenciyi bir araya getiriyor. BES’in ilk dönemki programı: 2 Kasım İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, 6 Aralık Yapı Kredi Başekonomisti Cevdet Akçay.

Alt kurulun ilk dönem düzenlenen diğer bir etkinliği, 9 senedir düzenlenerek bir BUİK klasiği haline gelen “Finance Break”.Geçtiğimiz yıllarda Mehmet Şimşek, Gazi Erçel, İbrahim Turhan, Andrew Vorkink, Donatello Galli, Burak Saltoğlu ve Refik Erzan gibi önemli isimleri ağırlayan Finance Break’te her yıl önemli ekonomi ve finans konularını masaya yatırılıyor.

2-3-4 Mart’ta 3.sünü düzenleyecenen Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’yle borsa, temel ve teknik analiz, risk yönetimi, forex, behavioral finance alanlarında uzman isimlerin vereceği eğitimlerle 200’ün üstünde katılımcı öğrenciyi Investimate Sanal Yatırım Yarışma’mıza hazırlayacağız.

3 yıl önce alt kurulumuz tarafından düzenlenmeye başlayan “Investimate” Türkiye’nin en Kapsamlı Sanal Yatırım Yarışması sloganıyla tüm Türkiye’den 8094 öğrenciyi tek bir platformda buluşturdu. 6 hafta süren ve 3 kategoriden oluşan yarışmamız online olarak Borsa İstanbul’dan gelen anlık verilerle gerçekleşiyor. Gerçek borsa, varant ve viop bilgileriyle sanal parayı aynı ortamda buluşturan yarışmamızın ödülleri arasında New York Finans Dünyası Gezisi, Londra Finans Dünyası Gezisi, 10.000 TL Nakdi Ödül, SPK-BİST ve Garanti Yatırım Stajları ve Vestel Venüs Smartphone bulunmaktaydı.  “Türkiye’nin en kapsamlı Sanal Yatırım Yarışması Investimate” bu sene de tüm hızıyla devam edecek! Detaylı bilgi için: investimate.org

Ekonomi ve Finans Alt Kurulu olarak, Boğaziçililere ve tüm öğrencilere ekonomi, finans ve yatırım alanlarında yeni vizyonlar katmayı ve yapacağımız eğitimlerle fayda sağlamayı hedefliyoruz.

Start typing and press Enter to search